fbpx

Лос Анџелес 2017: Премиера за Volkswagen Tiguan R-Line

Американскaта поделба на Volkswagen на меѓународниот салон во Лос Анџелес одржа премиера на новиот пакет R-Line за Tiguan 2018

Од Volkswagen коментираат дека Tiguan R-Line ќе им предложи на сопствениците подинамична визија, а за тоа ќе помогнат низата промени во надворешноста и внатрешноста на возилото. Во пакетот R-Line за Volkswagen Tiguan 2018 се вклучени 19 или 20-инчни алуминиумски тркала, посебни амблеми, нови предни и задни браници со дифузор, дополнителни заштитници на крилата со основната боја на каросерија, нов патен мултимедијален систем, спортски управувач, црн покрив, челични влошки на педалите и на праговите на вратите.

Tiguan R-Line

Volkswagen Tiguan R-Line, кој ќе биде пуштен во продажба во првата четвртина на следната година, се нуди кај верзиите со дволитарскиот TSI турбоагрегат во комбинација со осумстепена роботизирана менувачка кутија, а како дополнителна опрема е можна и интеграција на системот за погон на четири тркала -4Motion.

Поврзани вести

Back to top button