Викенд Тарифа: Lamborghini Huracan Evo: 0-290 km/h (Видео)

Има нешто посебно во звукот на природно аспирираниот V10…

Како еден „просечен“ супер автомобил забрзува до 100ка и ја достигнува својата максимална брзина? Еве како…

Вовед: 5.2 литарски природно аспириран V10 мотор, 631 коњски сили, 600 Nm вртежен момент, 1635 килограми. „Launch control“ – вклучен.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close