fbpx

Maybach добива Night Series пакет за S-Класа, EQS SUV и GLS

Mercedes-Maybach лансира нов пакет наречен Night Series за S-Класа, EQS SUV и GLS кој со себе носи дополнителни атрактивни елементи

Моделите Mercedes-Maybach EQS SUV, S-Класа и GLS се исклучително посебни, но сега ќе изгледаат уште попосебно благодарение на воведувањето на новиот Night Series пакет. Mercedes-Benz го крена превезот на новиот пакет на специјален настан во Гринич Вилиџ во Њујорк. Пакетот со себе носи голем број посебни карактеристики за сите три модели на Maybach, но прво ќе биде достапен во S-Класа пред да биде додаден во палетата Maybach EQS SUV при неговото претставување и Maybach GLS на почетокот на следната година.

Mercedes-Maybach Night Series

Почнувајќи од Maybach S-Класа, пакетот Night Series додава суптилни, но привлечни елементи од розово злато во фаровите, како и разни темни металик хромирани акценти. Понуден е во мноштво различни бои во сива, црна и бела боја, а може да се нарача и со уникатен двобоен финиш кој ги спојува Onyx Black и Mojave Silver.

Ажурирањата продолжуваат во кабината каде што клиентите можат да ги конфигурираат површините или во црна кожа со црна бисерна Nappa кожа или во Manufaktur длабоко бела/црна кожа.

EQS SUV и GLS

По ова следува пакетот Night Series за Mercedes-Maybach EQS SUV. Неговите фарови се ажурирани со розово златен амблем на Maybach, како и неколку темни хромирани завршетоци. Затемнети ленти се наоѓаат и на местата каде што ќе се најде решетката на моделот со внатрешно согорување, а исто така има нови високо-полирани црни рабови во 3D дизајн околу страничните прозорци. Купувачите на EQS SUV кои ќе се одлучат за пакетот Night Series може да го финишираат својот модел во Obsidian Black, Manufaktur Diamond White Bright или во двобојна комбинација на Obsidian Black и Mojave Silver. Кабината може да се доработи во кристално бела или црна и црна бисерна боја со контрастни шевови од Dark Basalt Grey боја.

Mercedes-Maybach Night Series

На крајот е Maybach GLS. Неговата предна решетка поддржува нови темни хромирани елементи, а има и детали од розово злато во фаровите. Достапните опции за боја се состојат од White Tone, Obsidian Black, или двобојна завршница од Obsidian Black и Mojave Silver. Внатрешноста потоа може да се доработи или со црна бисерна кожа или со кристално бела кожа со црни бисерни акценти.

Заеднички дел што е споделен кај сите три модели е збир на ново-дизајнирани тркала со комплексен дизајн на краци што вклучува десетици мали амблеми на Maybach.

Mercedes-Maybach Night Series

Поврзани вести

Back to top button