НАСЛОВНАНОВИТЕТИ

McLaren со уникатен 600LT на Пебл Бич

McLaren најави дека за време на ексклузивното Pebble Beach CONCOURS D'ELEGANCE 2018 ќе има светската премиера на уникатна верзија на најновиот модел на марката- 600LT.

Традиционално, изработката на автомобилот е доверена на специјализираното единица за доработка на компанијата MSO. Овој пат нуди Stealth Grey основна боја со Matt Black и бројни дополнителни елементи развиен специјално на единствениот автомобил. Меѓу повеќето карактеристики на специјалната верзија на 600LT сепак е дополнителниот централен спојлер, интегриран во предниот дел на таванот, за кој од компанијата велат дека е инспириран од легендата McLaren F1 Longtail. Дополнителниот елемент е додадената функционалност, во него е интегрирана и камера која може да снима видео од авантура на патот.

Уникатниот автомобил е опремен исто така со целосниот сет достапни дополнителни елементи за надворешноста. Во внатрешноста карбонски седишта земени директно од McLaren Senna, луксузно аудио Bowers & Wilkins, бројни карбонски апликации….

Стандардната цена на McLaren 600LT  одредена од компанијата е 240.000 американски долари. McLaren 600LT in Stealth Grey by MSO е приближно 363.500 долари.

Клучни зборови

Поврзани вести

Може и ова да ви се допадне

Close
Close