Москва 2018: Тоа е тоа Renault Arkana

Renault објави прва официјална информација, слики и видео на целосно нова model ARKANA која дебитира на московскиот меѓународен салон за автомобили

Од француската компанија ја опишуваат Arkana како комбинација меѓу одлично купе-кросовер, со елеганција на еден седан и издржливост и функционалност на SUV модел. За постигнување на целокупното емитување на автомобилот помагаат исто така елегатниoт дизајн, високиот клиренс од патот, 19-инчни алуминиумски тркала и други елементи.

Новиот производ на Renault ќе биде глобален за брендот и ќе се нуди во различни земји низ целиот свет, со пилот пазарно лансирање на територијата на Русија следната година.

Потоа автомобилот ќе се произведува и нуди во Азија и други региони со истиот уникатен дизајн, но адаптирана опрема за локалните кориснички очекувања. По отворањето на рускиот пазар повторно, Arkana ќе има несомнено водечка позиција во портфолиото на брендот во земјата. Автомобилот ќе се нуди со мотори од најновата генерација, вклучувајќи и целосно нов само за Русија агрегат. Во опција ќе има верзија со погон на сите четири тркала.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close