fbpx

Познати полуфиналистите за „Најубавиот автомобил на годината 2017“!

Жирито на изборот за Најубав автомобил на годината ги објавија имињата на полуфиналистите во изданието на конкурсот за 2017 година

Најубав автомобил на годинатаКако што е познато до четвртфиналето стигнаа Alpine A110, Volvo XC60, DS7 Crossback, Jaguar E-Pace, Mazda MX-5 RF и BMW X2. Жирито реши во последната фаза, односно од учеството во трката да ги отстрани моделите на Jaguar и Mazda. Финалната фаза на натпреварот за Најубав автомобил на годината 2017 ќе се одржи од 8 до 21 јануари. Инаку, вреди да се напомене дека и овој пат, секој кој сака може да гласа за својот фаворит на интернет, а крајниот победник ќе биде прогласен на 30 јануари.

Во текот на изминатата година, наградата Најубав автомобил на годината отиде кај Alfa Romeo Giulia, а една година порано признанието стана сопственост на Renault Talisman.

Поврзани вести

Back to top button