fbpx

Ноќна трка во Formula 1 во Австралија?

Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур

Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур. Австралискиот град Аделаида, кој беше домаќин на ГН на Австралија во F1 пред Мелбурн, користи токму таков клип. За да го рекламира моторспорт шоуто, кое ќе се одржи таму во почетокот на декември.

Formula 1 Австралија

Во видеото учествуваат австралиски ѕвезди, од кои повеќето се апсолутно непознати во Европа. Но се со статус на идоли во Австралија. Станува збор за Камерон Вотерс, кој го освои Сандаун 500 оваа година. Едно од најважните натпревари во календарот на австралискиот шампионат V8 Supercars, неговиот колега Тим Слејд и пилотот од Supercars 2, Џош Кин. Вотерс вози Benetton B186, Слејд – Footwork FA15, а Кин – Arrows A21.

Поврзани вести

Back to top button