Новиот Ford Focus со премиера на 10 април

На нивната Facebook страница, романската поделба на Ford објави кратко видео за да најави дека премиерата на новата генерација на компактниот Focus ќе се одржи на 10-ти април

Освен краткиот поглед на надворешноста, на новата генерација на предни светла, на задниот дел и фелните, во моментот нема официјални детали за новиот Ford Focus. Од непотврдени информации, четвртата генерација на Focus ќе биде полесна од актуелната верзија, а во моторната гама најверојатно ќе го видиме најтрофејниот трицилиндерски 1.0 литарски EcoBoost мотор, со неколку верзии на моќ.

Новиот Ford Focus

Новиот Ford Focus

Присуството во модификациското портфолио на автомобилот, ќе означи 1.5-литарската TDCi дизел единица, исто така, со неколку варијанти на максимална моќност. Следејќи ја маркетиншката стратегија на новата Fiesta, новиот Focus може да се претстави и во луксузна верзија Vignale и со off-road варијантата Active.

Noul Ford Focus

Numărătoarea inversă a început!

Publiée par Ford Romania sur lundi 2 avril 2018

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close