fbpx

Лос Анџелес 2017: Четири светски премиери од Porsche

Porsche објави дека за време на меѓународниот салон во Лос Анџелес на штандот на марката ќе се одржат светските премиери на четири нејзини нови пазарни предлози

На салонот Porsche ќе ги претстави: Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo, 718 Boxster GTS, 718 Cayman GTS и 911 Carrera T, а за прв пат во Северна Америка ќе биде претставена и новата генерација на Cayenne. Од Porsche додаваат исто така, дека ова е своевиден одговор на компанијата поради зголемениот кориснички интерес во САД оваа година.
Porsche

Продажните резултати покажуваат дека во првите девет месеци, реализацијата на компанијата е на ниво од 45.952 единици, што претставува зголемување од 2,7% во споредба со истиот период минатата година. Главните модели во Земјата на неограничените можности се Macan (+ 16.3%) и Panamera (+ 52.5%).

Porsche

Поврзани вести

Back to top button