Викенд тарифа: Пристигна дома – Rimac C_Two низ улиците на Загреб

Хрватската компанија за производство на електрични суперавтомобили, Rimac Automobili, објави промотивно видео за Rimac C_Two

Ова е првото промотивно видео за моделот Rimac C_Two, кој беше претставен како претпродукциски прототип кон крајот на минатата година. Rimac C_Two по не баш забавните иницијални тестови по патеките ширум светот, конечно се врати дома и прошета низ улиците на Загреб каде ги привлече погледите на минувачите кои посегнуваа по своите мобилни телефони сакајќи да го овековечат моментот.

Поврзани вести

Back to top button