fbpx

Renault воведе нова топ-верзија на Kadjar

Францускиот производител на Renault ќе им понуди на своите клиенти нова верзија на нивниот кросовер Kadjar

Се вика Armor-Lux и е наменета за домашниот и неколку други пазари.

Во изгледот автомобилот е различен во темно сивите куќишта на огледалата и дополнителните безбедносни карактеристики на браникот. Каросеријата може да биде сина, сива или бела, во комбинација со 19-инчни тркала и LED-оптика. Kadjar Armor-Lux седиштата имаат светло сива кожа и Nappa на воланот. Има плочки на праговите со името на новата верзија. За дополнителна исплата од 700 евра, клиентот може да нарача и панорамски покрив.

Основната опрема на возилото вклучува систем за следење и предупредување за напуштање на лентата, трозонска климатизација, предни и странични воздушни перничиња, грејачи на предни седишта, мултимедијален комплекс, камера на задната врата и аудио системот Bosse.


Во Франција, Renault Kadjar Armor-Lux доаѓа со 4-цилиндерски 1.2 TCe (130 КС) и 1.6 TCe (165 КС) со турбокомпресори и 1.6 dCi (130 КС) турбо дизел. Сите мотори се комбинирани со 6-брзински мануелен менувач, а се планира за 1,2-литарската верзија и роботизиран менувач. Верзиите на бензин се со погон на предните тркала, додека дизелот има 4WD верзија.

Цените за новата топ- верзија на Kadjar се движат помеѓу 31.400 и 36.900 евра.

Поврзани вести

Back to top button