fbpx

Škoda направи невообичаен кросовер

Škoda Karoq доби невообичаена верзија, чија цел е интересно да го рекламира новиот модел

Автомобилот почнува со продажба на британскиот пазар и за заинтересираната публиката таму компанијата создаде автентичен модел на автомобилот од … картон.

Внатрешноста на автомобилот е доста функционална и има дури и табла. Освен тоа картонскиот SUV има звучници од брендот Canton, проектор, диско-топка, конзола за игри, како и LED позадинско осветлување на ентериерот. Во багажникот на автомобилот има базен со 1.500 пластични топки. Моделот е целосно во духот на креаторите на автомобилот – деца на возраст од 6 до 11 години.

Поврзани вести

Back to top button