fbpx

Mercedes со The Weeknd во реклама за новиот EQC

Жестоката конкуренција меѓу лусузните брендови бара свежа маркетинг стратегија која ќе биде привлечна за младата популација, особено за новите целосно електрични возила

Канадскиот пејач The Weekend со својот најнов хит Blinding Lights се појавува во новата реклама на Mercedes-Benz. Blinding Lights е името на најновиот хит на The Weekend, што воедно е и насловната тема за Mercedes EQC, првиот целосно електричен SUV на германскиот премиум производител.

Поврзани вести

Back to top button