Twingo Cup на Ушче

Twingo Cup ја продолжува сезоната, вчера на Усче триумф на Давид Малиновски

По доминацијата на Мартин Делев изминатите три трки, вчера на патеката „Ушче“ во Белград триумф на Давид Малиновски во рамки на Twingo Cup. Малиновски до победата дојде со вкупно време од 33:18,951 минути, пред Емил Нацка, кој доцнеше само 0,226 секунди. Место на подиумот имаше и за третопласираниот Слободан Трајковски.

Трикратниот победник сезонава, Делев, во Белград финишираше на четвртото место, додека петти беше Иван Стефановски. Тројца возачи не ја завршија трката, а тоа се Томас Трајановски, Александар Кочевски и Ангелче Стојковски.
TWINGO CUP продолжува со петтата трка сезонава, што ќе се одржи во Кичево од 20 до 22 септември.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close