Викенд тарифа: Giulia со главна улога во новиот филм на Netflix

Светло зелената Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ги покажува своите перформанси во сцените со бркотници низ улиците на Фиренца

Канадско-италијанскиот производител на автомобили Fiat-Chrysler Automobiles често бара нови канали за да ги промовира своите возила. Така, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ја има една од главните улоги во најновиот акционен филм на Netflix.

Филмот „6 Underground“ ќе се прикажува од 13. декември, но во меѓувреме од Netflix одлучија да објават трејлер за филмот во кој фокусот е ставен токму на Gulia која вози преку скулптури, низ стакло и ги гори гумите со дрифтање. Alfa Romeo Giulia зазема прилично голема улога во најавниот трејлер на овој филм, а веќе собра преку 3 милиони прегледи.

Поврзани вести

Back to top button