fbpx

Викенд тарифа: BMW M240i, Audi RS3 и AMG CLA 45 во германска драг битка

YouTube каналот Carwow приреди уште една интересна драг трка, овојпат со BMW M240i, Audi RS3 и Mercedes-AMG CLA 45 S

Најмоќната верзија на BMW Серија 2, моделот M240i оди на мегдан против германските ривали Audi RS3 и Mercedes-AMG CLA 45 S. Со својот турбо 3,0-литарски шестцилиндерски мотор M240i испорачува 382 КС и 500 Nm. Од друга страна, Audi RS3 има 385 КС и 500 Nm, но е полесен и користи поинаква трансмисија, додека Mercedes-AMG CLA 45 S го има најмалиот мотор, но тој испорачува 415 КС.

Како сето ова изгледа на патеката, погледнете во прилог.

Поврзани вести

Back to top button