fbpx

Викенд тарифа: Фетел и снежните авантури со Aston Martin DBX

Себастијан Фетел минатиот викенд дебитираше за Aston Martin Formula 1 тимот, а сега болидот го замени со SUV моделот на компанијата DBX

Четирикратниот Formula 1 шампион Себастијан Фетел го замени болидот на Aston Martin со SUV моделот DBX во новата реклама на британската компанија. Самиот Фетел е наратор во ова видео кое е снимено некаде околу Арктичкиот Круг и во истото раскажува за новото поглавје во својата Formula 1 кариера со Aston Martin. Секако, забавата како што е дрифтањето со DBX на снежната подлога беше неизбежно, покажувајќи ги своите возачки квалитети во полно светло.

Поврзани вести

Back to top button