fbpx

Викенд тарифа: Како Porsche го дизајнираше Vision GT

Пред неколку дена Porsche го претстави Vision GT, виртуелниот тркачки автомобил од престојната видео игра Gran Turismo 7

Германскиот производител Porsche минатата недела го претстави Vision Gran Turismo дигиталниот концепт кој ќе биде дел од седмото издание на прославената видео игра Gran Turismo. Сега, компанијата објави ново видео во кое го прикажува дизајнерскиот проццес на концептот и тимот од петте луѓе кои стојат зад овој прекрасен автомобил. Покрај тоа што овој модел е дизајниран ексклузивно за Gran Turismo 7, Vision GT исто така е важна дизајнерска студија за идните спортски автомобили на Porsche.

Поврзани вести

Back to top button