fbpx

Викенд тарифа: Како Taycan Cross Turismo се снаоѓа на песок и снег

Со лансирањето на новиот Taycan Cross Turismo, поекстремна верзија на целосно електричниот седан, Porsche тврди дека автомобилот има сериозни оф-роуд перформанси

Porsche Taycan Cross Turismo е караванска верзија на електричниот седан, за кој германскиот производител вели дека има одлични оф-роуд карактеристики. За да се докаже сето тоа, електричниот автомобил е доведен до границите на издржливоста во две сосема различни и спротивни сценарија.

Првата локација е пустинска патека во Саудиска Арабија, а втората е суровата зима во Финска и температури кои варираат од -30 до плус 30 степени целзиусови и притоа совладува песочни дини и заледени и снежни патеки.

Поврзани вести

Back to top button