Викенд тарифа: Кен Блок дрифта со „џиновски“ Ford со шест тркала

Вакво нешто не се гледа секој ден, Кен Блок со најголемиот пикап на Ford, F-450 Super Duty со двојни тркала на задната осовина дрифта како од шега

Ford F-450 Super Duty се напојува со масивен 6,7-литарски V8 турбо дизел мотор и има влечна сила како и носивост од 3,5 тони, а кога зад управувачот ќе се најде Кен Блок, тогаш овие снимки воопшто не се изненадување. Познатиот дрифтер седна зад управувачот на 6,5 метри долгиот пикап и си поигруваше со него на Utah Motorsports Campus. Меѓутоа, првичниот план не бил таков, туку нешто сосема друго. Кога тоа не се оствари, започна шоуто…

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close