Викенд тарифа: Супер моќниот Lotus Evija во акција

Првиот британски целосно електричен хиперавтомобил е навистина спектакуларна машина, благодарение на четирите електромотори и вкупна моќност од 2.000 КС

Еден автомобил Lotus Evija чини околу 1,7 милиони фунти, а британската компанија планира да произведе само 130 Evija единици. Ова е автомобил од кој никогаш не може да ви биде доста, па оттаму возбудата за овој нов филм во кој се гледа како развојното тест возило им пркоси на законите на физиката на Hethel тест патеката на Lotus.

Поврзани вести

Back to top button