fbpx

Викенд тарифа: Најголемата драг трка на светот

Како што се покажа, ништо во 2020 година не беше лесно, па за своето десетто издание на „Најголемата драг трка на светот, Motor Trend го промени форматот

„Најголемата драг трка на светот“ е организирана од страна на Motor Trend и вклучува 12 автомобили кои се тркаат „рамо до рамо“. Но, овој пат форматот е променет, па се натпреваруваа само осум автомобили и се соочуваа „еден на еден“ по систем на елиминација.

Автомобилите кои учествуваа се Ram 1500 TRX, Porsche Cayenne Turbo Coupe, Lamborghini Huracan EVO AWD, Porsche 911 Turbo S, Chevrolet Corvette Stingray Z51, Ford Mustang Shelby GT500, Acura NSX и Ferrari F8 Turbo.

Мораме само да кажеме дека се уште ќе има некои изненадувања во видеото кое ќе го погледнете во прилог.

Поврзани вести

Back to top button