Викенд тарифа: Оскаровецот Кристоф Валц e вљубен во BMW iX

Двократниот добитник на Оскар, Кристоф Валц, доби шанса да сними промотивно видео за BMW iX заедно со шефот на BMW Оливер Ципсе

Холивудскиот актер Кристоф Волц кој е познат по своите улоги во Inglorious Basterds и Django Unchained за кои ја освои и најпрестижната награда во светот на филмот во два наврати, доби позиција на „ко-креатор“ во BMW, партнерство кое започнува со тоа што тој игра главна улога во светската премиера на целосно електричниот iX кросовер на BMW.

Оливер Ципсе, првиот човек на BMW, го покани Валц да учествува во разговор со дизајнерите, технолошките развивачи и стратегиските експерти во групацијата, со посебен фокус на дизајнот на iX.

Поврзани вести

Back to top button