fbpx

Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo S до „стотка“ за две секунди

Видео снимка од импресивно забрзување на фантастичниот Porsche 911 Turbo S

Porsche 911 Turbo S претставува вистинска „пеколна“ машина и дефинитивно еден од најпосакуваните спортски модели на планетава. Овој примерок на Ekanoo Racing тимот покажа и колку всушност е моќен. Од 0 до 60 милји на час (96 km/h) стигна за 1,8 секунди, а од 0 до 209 km/h за 5,3 секунди! Кога со своите 1.100 КС и околу 1.400 Nm максимален вртежен момент ќе излезе на патеката со цел да го „искорне“ асфалтот, тоа изгледа вака…

Поврзани вести

Back to top button