Викенд тарифа: Претставен SAIC Maxus Life Home V90 Villa Edition

Предводникот на SAIC е подвижна луксузна куќа на два ката

Кинеската компанија SAIC Motor го претстави својот предводник SAIC Maxus Life Home V90 Villa Edition, возило со две нивоа. Она што првично изгледа како возило, всушност се претвора во пентхауссо само едно притискање на копче. Целиот дизајн на возилото е така добро обмислен да кога се крева покривот се извлекуваат стаклени прозори кои потемнуваат со цел патниците да можат да набљудуваат што се случува надвор но тие што се надвор неможат да видат што се случува внатре. Просторот на горниот кат брои 12,4 квадратни метри. Но да не должиме многу погледнете го видеото!

 

Поврзани вести

Back to top button