Викенд тарифа: Lexus RCF против М3, М4 и C63 S

Lexus одлучи да ги предизвика старите владетели во сегментот на луксузни перформансни автомобили, а во видеото можете да погледнете како се покажа сето тоа

Во светот на перформансните луксузни купеа и седани, германските производители вообичаено доминираат во сегментот. Возилата како Mercedes-AMG C63 и BMW M3 или M4 се синоними за сегментот на кој припаѓаат. Токму затоа е интересно што Lexus го избра својот RC F да се натпреварува со овие легендарни германски перформансни автомобили.

Исто така треба да се спомене и втората „ѕвезда“ на ова видео, C63 AMG од генерацијата W204 кој се покажа одлично против својот наследник W205 C63 AMG S. Но, да не должиме, погледнете го видеото и уживајте.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close