НАСЛОВНАНОВИТЕТИ

Volkswagen UP! доби R-Line верзија

Од своето деби во 2011 година, најмалиот модел на Volkswagen немаше сериозна надградба, освен малото дотерување во 2016 година

Сепак, Volkswagen UP! годишно во Европа наоѓа над 100.000 нови сопственици. Со цел да се одржи стабилноста, во 2017 година се појави „надувана“ верзија со ознака GTI, а сега и спортски перформанси на R-Line.

Комплетот вклучува затемнети предни и задни стакла. Триаголни алуминиумски тркала за 185/50 R16 гуми и сјајни црни дифузери. Исто така достапни се и тркала со 195/40 R17 димензии. Трицилиндарскиот 1.0 TSI бензински мотор со пет или шест брзински мануелен менувач развива 60, 75, 90 или 115 КС.

Volkswagen UP!

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close