Женева 2018: TECHART вади тешка артилерија

Специјалистот во тјунирање на автомобилите на Porsche ги објави првите иновации што ќе бидат презентирани на штандот на салонот за автомобили во Женева

Главниот акцент од TECHART на Женевската изложба ќе биде врз новата програма на компанијата за доработка на Porsche Panamera Sport Turismo, а истата ќе биде демонстрирана со помош на уникатна верзија GrandGT »Supreme«.

Од тјунинг компанијата коментираат дека во автомобилот се до врв донесени спортското и луксузното, а за постигнување на тоа, тие се потпираат на уникатен нов надворешниот пакет, 22-инчни TECHART Formula IV фелни, спортски издувен систем, за изработката на која се користат титаниум и јаглеродни влакна, ексклузивна Racing Green боја за надворешноста…

1 | TECHART
2 | TECHART
3 | TECHART
4 | TECHART
5 | TECHART

  Во однос на ентериерот на GrandGT »Supreme«, дизајнерите извршиле вистинско чудо, тапацирани се сите површини со природна кожа, а единствен исклучок е подот, во кое сепак има елементи од кожа. TECHART GrandGT »Supreme« ќе биде демонстриран и со доработен погонски агрегат, максималната моќност достигнува 640 коњски сили, а вртежниот момент 900 Nm. Иако, со импресивни димензии и тежина, ексклузивното комби е во состојба да понуди можност за забрзување од 0 до 100 km/h за 3,4 секунди.

  Од TECHART најавуваат дека на салонот во Женева ќе бидат претставени и доработените Porsche 911 GT3, Macan и други.

  Клучни зборови

  Поврзани вести

  Back to top button
  Close