ИНТЕРЕСНО

Што мислат шефовите на VW за Tesla?

Што мислат шефовите на VW за Tesla?

Пред околу два месеци, извршниот директор на Volkswagen, Херберт Дис, објави дека германскиот гигант има опции кои не биле достапни…
Кристијано Роналдо зад воланот на Bugatti Chiron

Кристијано Роналдо зад воланот на Bugatti Chiron

Супер ѕвездата на Реал (М) може да се пофали со својата нова аквизиција. Кристијано Роналдо сега е сопственик на уште…
Нова номнеклатура за моделите на Jaguar Land Rover

Нова номнеклатура за моделите на Jaguar Land Rover

Обновените индекси ќе се појават на сите автомобили во моделската 2018 година. Премиерата на новото лого ќе биде на Range…
Mazda, Denso и Toyota ќе развиват електрични автомобили

Mazda, Denso и Toyota ќе развиват електрични автомобили

Mazda, Denso и Toyota велат дека новата компанија ќе работи со избрани вработени од трите компании. Се очекува да се…
Нов удар за Volkswagen AG

Нов удар за Volkswagen AG

Европската комисија го казни шведскиот производител на автомобили Scania со 880,5 милиони евра за недозволено здружување во картел со други…
Младите Германци не се „палат“ на автомобили

Младите Германци не се „палат“ на автомобили

Ако пред само неколку години, автомобилот беше сон и симбол на успехот за Младите Германци. Денес тој се подредува на…
Дизел автомобилите со рекордно ниска побарувачка во Европа

Дизел автомобилите со рекордно ниска побарувачка во Европа

Пазарната партиципација е намалена до ниво од 46,3% за првата половина на оваа година. Во однос на 50,2% на крајот…
Škoda ја мина границата од 20 милиони произведени автомобили

Škoda ја мина границата од 20 милиони произведени автомобили

Ова е објавено од страна на прес-службата на брендот. Јубилејното возило кое се симна од производствените ленти на фабриката во…
Dyson вложува 1,3 милијарди долари во електромобил

Dyson вложува 1,3 милијарди долари во електромобил

Сензационална вест на познатиот британски производител на правосмукалки и вентилатори Dyson, кој најави дека има намера да инвестира една милијарда…
Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ќе се обиде да купи најмалку еден производител на луксузни автомобили во иднина. Според информациите од агенцијата…
Back to top button
Close