fbpx

Детроит 2018: INFINITI со нов концептен автомобил

INFINITI објави дека следи светска премиера на целосно нов концептен автомобил во Кобе центарот, на меѓународниот салон во Детроит, на почетокот на јануари

Од INFINITI сакаат да бидат таинствени, откривајки дека сите детали за својот нов концепт ќе ги презентираат на првиот голем салон во 2018 година, додавајки дека автомобилот е претходник на новата генерација на модели на брендот и оваа студија ќе има основна цел да ја демонстрира новата стилска линија на компанијата.

INFINITI Q80

INFINITI

Во врска со дизајнот на новиот концепциски модел на INFINITI, главниот дизајнер, Карим Хабиб, вели дека ќе ја пренесе традиционалната архитектура со многу футиристички елементи на следното ниво на седани кои се планираат да бидат лансирани од компанијата.

Поврзани вести

Back to top button