fbpx

Детроит 2018: Премиера на Acura RDX Prototype

Филијалата на Honda во САД, марката Acura, понуди први детали за целосно новата генерација на моделот RDX

Филијалата на Honda во САД, марката Acura, понуди први детали за целосно новата генерација на моделот RDX, која ќе биде претставена за прв пат во форма на прототип за време на меѓународниот салон во Детроит, следниот месец. За новата Acura RDX Prototype од компанијата коментираат дека таа е развиена на целосно нова платформа и ќе биде првиот автомобил на марката од новата Precision Crafted Performance стилска линија, која ќе стави нова ера во историјата на луксузната марка.

Acura RDX Prototype

Новата Acura RDX e првиот автомобил на компанијата, која е развиена во Америка и според изјавата на челниците ќе постави нови димензии во однос на внатрешна удобност со целосно нов дизајн, кориснички интерфејс и системи за дополнителен комфор.

Acura RDX Prototype

Acura RDX Prototype

Поврзани вести

Back to top button