Infiniti го најави QX55

Infiniti со тизер слика го најави кросоверот QX55

Планиран почеток на продажба на QX55 е во текот на летото следната година. Од Infiniti најавија дека овој кросовер ќе го заземе местото помеѓу QX50 и QX60. Infiniti QX55 ќе се заснова на Infiniti QX50, додека под хаубата ќе има 2.0 литарски четирицилиндричен бензински мотор.

Во стандардниот пакет ќе се нуди со CVT менувач и погон на предните тркала, но исто така ќе се нуди опција со погон на сите тркала. Од компанијата не објавија повеќе детали за конкурентот на BMW X4 и Mercedes GLC Coupe.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close