fbpx

Викенд тарифа: Раиконен во реклама за Alfa Romeo низ улиците на Монако

Финецот вози низ улиците на Монако, минувајќи ги истите свиоци на кои се вози трката од Formula 1 шампионатот

Formula 1 ветеранот и некогашен шампион Кими Раиконен, кој сега е дел од Alfa Romeo Racing, се појавува како главна ѕвезда во новата реклама за Alfa Romeo Stelvio.

Поврзани вести

Back to top button