fbpx

Токио 2017: Yamaha претстави пикап

Компанијата Yamaha одамна планира да премине кон производството на автомобили, па на автосалонот во Токио покажа уште еден концептен модел во оваа насока - пикапот Cross Hub

Yamaha Cross Hub е мал пикап со лесна каросерија со димензии 4.490 mm должина, 1.960 ширина и 1.750 mm висина. Автомобилот има прилично аеродинамична форма и мускулен дизајн со арки со светол облик.

Фаровите се диоднии, товарната платформа е опремена со прицврстување за превоз на мотоцикли, ATV или велосипеди. Внатрешноста импресионира со атипичната локација на седиштата, бидејќи возачот седи централно во предниот дел. Воланот е пресечен на врвот и на екранот има дисплеј. Секој патник е опремен со индивидуален екран на допир, а дрвениот под на возилото имитира палуба на јахта.

1 | Yamaha Cross Hub
2 | Yamaha Cross Hub
3 | Yamaha Cross Hub 
4 | Yamaha Cross Hub 

Поврзани вести

Back to top button