Викенд Тарифа: 2019 Hyundai i30 N Fastback – звук

На саемот во Франкфурт имавме ретка можност да се повозиме со спортистите на Hyundai со N додавка во името

Навистина спортист, Hyundai i30 N Fastback дури и на нашите патишта ќе се вози во спортски комфорт. Секако оние 270 КС од 2.0 литарскиот најдобро ќе ги доживеете на патека. Доживување во околината на Франкфурт беше одлично, за доказ слушнете го звукот…

 

 

Поврзани вести

Back to top button