Викенд тарифа: BMW го пофали Mercedes за новата S-Класа

Кратко откако новата генерација на Mercedes S-Класа дебитираше, BMW преку социјалните мрежи ја прикажа својата Серија 7 и притоа го пофали својот ривал

Иако меѓу двата германски премиум производители, BMW и Mercedes, владее остра конкуренција на пазарот, баварската компанија објави кратко клипче на социјалните медиуми со пофалба за новата S-Класа, покажувајќи дека и големите играчи можат да си дозволат да упатат по некој комплимент на сметка на „противникот“.

Од BMW на интересен начин реагираа на премиерата на Mercedes S-Класа која на пазарот е директен конкурент на Серија 7.

 

View this post on Instagram

 

Hey, nice job @MercedesBenz. We are big fans of the S too… 😉 #THE7 #SClass #BMW #7Series

A post shared by BMW (@bmw) on

Поврзани вести

Back to top button