Викенд тарифа: Mercedes го прифати повикот за Four Ring Challenge од Audi

Mercedes го прифати Four Ring Challenge предизвикот на Audi кој изгледа како пријателско „потсмевање“, но на крајот сепак делува доста интересно

Пред неколку недели Audi објави повик до своите фанови и следбеници ширум светот да ја покажат својата креативност преку видеа или слики, а на кои ќе биде прикажано логото на брендот, односно познатите четири прстени. Германската компанија ова го нарече Four Ring Challenge. Секако, овој потег на Audi привлече огромно внимание и германскиот производител доставените видеа и слики ги објави на своите социјални медиуми.

Но, не се само фановите на Audi кои се приклучија на овој предизвик. Mercedes-Benz го прифати повикот за предизвикот и објави свое Four Ring Challenge видео преку својот Facebook профил. Секако, одговорот од Mercedes не беше обично видео, туку снимка од AMG C63 како прави кругови и сето ова го објавија на социјалните мрежи притоа испраќајќи и порака до Audi, а на нивниот одговор ќе мораме да почекаме. До тогаш, во прилог можете да го погледнете видеото кое го објави Mercedes.

Hey Audi, #FourRingsChallenge accepted! As we're all united in the same passion, here we go with our creative contribution. @Audi, we hope you like the result and show us how your handwriting looks like.😉#Audi #Drift #C63 #DrivingPerformance

Publiée par Mercedes-AMG sur Jeudi 9 avril 2020

#FourRingsChallenge

Our global community has been using their time to get creative in the #FourRingsChallenge.Be part of it and find out more – https://www.audi.com/de/audi-together.html.#AudiTogether

Publiée par Audi sur Dimanche 5 avril 2020

Поврзани вести

Back to top button