Викенд тарифа: Portimao Circuit и 1.987 КС

Mercedes AMG GT R Pro, McLaren 720S Spider и Porsche 935 си ги мерат силите на драг трка во ноќите часови

Portimao Circuit нема ограничувања во однос на бучавата. Тимот на TopGear реши да ги измери силите на три супер автомобили. Прв е Mercedes AMG GT R Pro располага со 577 коњски сили и 700 Nm вртежен момент. Бесниот McLaren 720S Spider располага со најголема излезна моќност од 710 коњски сили и вртежен момент од 770 Nm. Последниот на листата е Porsche 935 кој на патеката ќе се покаже со своите 700 коњски сили и 750 Nm.

За сето ова да биде уште поинтересно, драг трката е организирана во доцните ноќни часови. Погледнете го видеото и уживајте.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close