Викенд тарифа: Rolls-Royce Cullinan на песочните дини во Дубаи

Тешко дека најголемиот дел сопственици на Rolls-Royce Cullinan некогаш ќе го извадат својот скапоцен автомобил на некоја оф-роуд авантура

Rolls-Royce е синоним за луксуз и префинетост, а моделот Cullinan и покрај тоа што е чистокрвен SUV, ретко кој ќе го користи и ќе го вози на други површини освен асфалт. Но, видеото кое е во прилог покажува дека Cullinan и тоа како може да се снајде и на „оф-роуд“ терени. Видеото е снимено во околината на Дубаи, местото каде што овој автомобил најчесто може да се најде, а во истото е прикажано и најскапото „оф роуд“ возење, но и дека Rolls-Royce Cullinan нема проблеми да ги совлада пречките како што се песочните дини во Дубаи.

Поврзани вести

Back to top button