Викенд тарифа: Супер трка меѓу Ferrari, McLaren и Lamborghini

Нова драг трка за нова викенд тарифа, а овојпат луксузните суперавтомобили ги толкуваат главните улоги

Момците од Carwow ни приредуваат нова интересна трка која со право привлекува оглемо внимание. Овој пат, главните улоги им припаѓаат на три суперавтомобили – Ferrari 488 Pista, McLaren 720S и Lamborghini Aventador SV кои заедно испорачуваат повеќе од 2.000 КС и 2.000 Nm максимален вртежен момент. Во оваа трка меѓу двајца Италијанци и еден Британец може да има само еден победник, а истиот ќе можете да го дознаете од видеото во прилог.

Поврзани вести

Back to top button