fbpx

Женева 2018: Светска премиера за новиот Mazda6 Tourer

Mazda ветува интересни новости за време на овогодинешниот салон во Женева во март

На штандот на марката ќе има светската премиера на новата Mazda6 Tourer, за прв пат во Европа ќе биде претставена Mazda6 Saloon, а посетителите ќе можат да ги видат VISION COUPE и KAI CONCEPT. Од Mazda коментираат дека последните модификации на моделот Mazda6 се најсериозните досега, а ветуваат подобрен квалитет во секој еден од параметрите на предводникот за брендот.

Mazda6 Tourer

 

Надворешниот дизајн на возилото е елегантен и префинет, меѓу најсериозните промени во ентериерот се целосно новите седишта, а Јапонците ветуваат и подобри патна динамика и безбедност, како резултат на интеграцијата на новите засилувања во семејството i-ACTIVSENSE, систем за видео надзор околу целото возило и интелигентен асист-состав за брзина.

Дополнителни информации за новата Mazda6 Tourer ќе биде понудени од Mazda на салонот во Женева на премиерата, на 6 март.

Поврзани вести

Back to top button