ИНТЕРЕСНО

Групацијата Volkswagen забележа историски продажни резултати

Групацијата Volkswagen забележа историски продажни резултати

Volkswagen Group забележа историски месечни продажни резултати, откако дилерите на неговите главни брендови успеаја да го подобрат остварувањето во септември…
Volkswagen запре со производство на Scirocco

Volkswagen запре со производство на Scirocco

Спортскиот хечбек Volkswagen Scirocco се базираше на петтата генерација на VW Golf. Опсегот на моторот вклучува два бензински и два…
Распродажба во Aston Martin на уникатни автомобили!?

Распродажба во Aston Martin на уникатни автомобили!?

Станува збор за ексклузивни автомобили, создадени по нарачка на клиентите. Минималната цена на еден таков автомобил е 2,6 милиони долари,…
Германската марка Wiesmann се враќа на пазарот

Германската марка Wiesmann се враќа на пазарот

Компанијата Wiesmann постигна договор со BMW-M GmbH поделбата за преземање на 8-цилиндерски бензински мотори од S63 серијата. Ова го објави…
Норвешка воведува „данок Tesla “

Норвешка воведува „данок Tesla “

Со него ќе се оданочуваат електрични возила со тежина над 2,5 тони. Што значи дека ќе влијае претежно на сопственици…
Audi евидентира ново јубилејно достигнување

Audi евидентира ново јубилејно достигнување

Фабриката на Audi во Ѓер (Унгарија) забележа импресивен резултат, откако произведе 500.000 возила за 20 години. Јубилејната машина е зелено…
Стоп и за бензинците во Париз до 2030 година!

Стоп и за бензинците во Париз до 2030 година!

Властите во Париз планираат да забранат сообраќање на сите автомобили со мотори со внатрешно согорување до 2030 година. -Тоа е…
BMW ги обединува силите со Great Wall

BMW ги обединува силите со Great Wall

Раководството на германскиот автомобилски концерн BMW преговара околу можностите за отворање на втора заедничка компанија со локален производител на територијата…
И Холандија забранува дизел и бензин

И Холандија забранува дизел и бензин

Холандија е уште една земја која планира да ја забрани продажбата на нови дизел и бензински автомобили до 2030 година.…
Toyota со масовно производство на електромобили во Кина

Toyota со масовно производство на електромобили во Кина

Тоyota најавува вистински бум на ова поле, која цели повторно на самиот врв кај производителите во светот. За да се…
Back to top button
Close