МОТОЦИКЛИ

Ниту EICMA не издржа, откажано годинешното издание во Милано

Ниту EICMA не издржа, откажано годинешното издание во Милано

Пандемијата на коронавирусот го зема својот данок, поради што се откажуваат голем број автомобилски манифестации ширум светот. Но, ниту мото…
Seat го лансираше подбрендот Mo за електрични скутери и тротинети

Seat го лансираше подбрендот Mo за електрични скутери и тротинети

Компанијата Seat одржа промоција на новите производи на компанијата Seat кои ќе се произведуваат во рамките на новиот подбренд Seat…
BMW Motorrad го претстави новиот R 18

BMW Motorrad го претстави новиот R 18

Со новиот R 18, BMW Motorrad влегува во „крузер“ сегментот. Како ниту еден BMW мотоцикл претходно, овој модел останува целосно…
Honda го претстави новиот CBR1000RR-R Fireblade

Honda го претстави новиот CBR1000RR-R Fireblade

Fireblade CBR1000RR-R е целосно обновен и е дизајнирана за употреба на тркачки патеки. Новиот Honda Fireblade е долг 2100 mm,…
Првиот мотор на Aston Martin ќе биде претставен идниот месец

Првиот мотор на Aston Martin ќе биде претставен идниот месец

Деталите се ограничени, но Aston Martin е во соработка со Brough Superior за изградба на мотор кој нуди совршен баланс…
Curtiss Zeus со електричен радијален V8

Curtiss Zeus со електричен радијален V8

По враќањето на сцената со електричниот Zeus во 2018 година, Curtiss Motorcycles, претходно познати како Confederate Motorcycles, сега ја претставија…
Arc Vector – најнапредниот електричен мотоцикл во светот

Arc Vector – најнапредниот електричен мотоцикл во светот

Електричниот моторцикл Arc Vector ќе го започне своето производство од идната година во новиот објект во Јужен Велс, а нарачките…
“Skopje Classic Day 2019” – 01.06

“Skopje Classic Day 2019” – 01.06

По успешната организација на минатогодишниот “Skopje Classic Day”, оваа година организаторите повторно ја збогатуваат агендата на настани во Скопје, со…
Ducati Panigale V4 во чест на Ники Хејден

Ducati Panigale V4 во чест на Ники Хејден

Ducati Panigale V4 е дело на MotoCorsa, а идеата позади оваа креација е да се прикаже Хејденовиот мотоцикл во улична…
Back to top button
Close