ТЕСТОВИ

Тест Range Rover Velar: Џентлмен со префинет вкус

Тест Range Rover Velar: Џентлмен со префинет вкус

Кога Range Rover најави нов модел во гамата, прашањето беше каде тој ќе биде сместен, енигмата се разреши со преставувањето…
Краток тест Mini Countryman S E: Забава во Еко форма

Краток тест Mini Countryman S E: Забава во Еко форма

Британската премиум марка отсекогаш била позната по своите автомобили кои со години наназад доаѓаат со забавни карактеристики и нудат едно…
Краток тест Jaguar XE: Движење кон спортската насока

Краток тест Jaguar XE: Движење кон спортската насока

По речиси четири години на пазарот, британската марка реши да го измени тековниот модел со цел да го одржи свеж…
Тест VW Passat GTE: Транзиција кон комплетна електрична иднина

Тест VW Passat GTE: Транзиција кон комплетна електрична иднина

Од таа причина VW одлучи да му посвети повеќе внимание на седанот кој господари во класата на бизнис лимузини и…
Тест Toyota RAV4 Hybrid: Подигнување на стандардите

Тест Toyota RAV4 Hybrid: Подигнување на стандардите

Во многу сегменти најновото издание на Toyota RAV4 не е далеку од изворниот модел но, сега е технолошки понапреден и…
Тест Mazda CX-30: Манекенска става и префинет вкус

Тест Mazda CX-30: Манекенска става и префинет вкус

Најнов пример за тоа е и зголемениот број на кросовери со купеовски стајлинг што од високата започна да се шири…
Краток тест Audi Q3: Роден да освојува

Краток тест Audi Q3: Роден да освојува

Новиот Audi Q3 претставува компактен семеен SUV со повеќе таленти. Втората генерација на моделот се чини не само визуелно посигурна,…
Тест Škoda Fabia: Повеќе од суптилна

Тест Škoda Fabia: Повеќе од суптилна

Како модел во еден од најконкурентните сегменти, Fabia се соочува со навистина голем број на ривали, од европско, јапонско и…
Tест Kia ProCeed: Нешто сосема поразлично од вообичаеното

Tест Kia ProCeed: Нешто сосема поразлично од вообичаеното

Марката Kia бележи добар напредок во продажба на европските пазари, што пред сè се должи на квалитетни производи со соодветна…
Тест Toyota Camry: Враќање на голема врата

Тест Toyota Camry: Враќање на голема врата

Заборавете на сè што подразбирате како врв во „бизнис“ седан сегмент во автомобилскиот свет и за момент обидете се повторно…
Back to top button