ТЕСТОВИ

Tест Peugeot 208: Лав со урбани манири

Tест Peugeot 208: Лав со урбани манири

Со новата генерација на Peugeot 208 компанијата се враќа на старата патека која за него ја трасираше легендарната 205-ка. Во…
Тест DR 3: Италијанец со источен призвук

Тест DR 3: Италијанец со источен призвук

Компанијата DR е италијански производител на автомобили, бренд роден во 2006 година од фузија на две различни и успешни искуства.…
Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Ова е изборот во кој Вие (од Цела Македонија)  гласате за автомобилот кој мислите дека најдобар со категоријата. А на…
Тест Opel Corsa: Силна урбана опција

Тест Opel Corsa: Силна урбана опција

Новата, шеста генерација на германскиот супермини, тимот на Авто Плус имаше прилика пред само два месеци да ја запознае на…
Тест Hyundai Elantra: Проверени вредности со нов печат

Тест Hyundai Elantra: Проверени вредности со нов печат

Hyundai Elantra ужива голема популарност во изминатите неколку години. Причина за тоа е комфорот во ентериерот, остриот екстериер како и…
Тест SsangYong Korando: Затскриен адут

Тест SsangYong Korando: Затскриен адут

Првпат претставен уште во раните 80-ти, Korando е првото возило на јужнокорејскиот бренд SsangYong, кој континуирано се развива што е…
Тест Kia Xceed: Личен печат за појасна дистинкција

Тест Kia Xceed: Личен печат за појасна дистинкција

Новите компактни SUV возила продолжуваат да се појавуваат во незапирлив континуитет, бројките велат дека купувачите ги менуваат навиките и стануваат…
Тест Škoda Kamiq: Компактен кросовер со сериозни намери

Тест Škoda Kamiq: Компактен кросовер со сериозни намери

Возилата од гамата на чешкиот производител важат за паметен избор и добра алтернатива преку која се добива и повеќе од…
Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

Тест BMW Серија 3: Стари навики, ново руво

BMW Серија 3 влезе во својата седма генерација. За 44 години откако оригиналниот Е21 ја замени 02 Серијата, повеќе од…
Тест: Škoda Superb: Суперлатив од Чешка

Тест: Škoda Superb: Суперлатив од Чешка

„Перјаницата“ на чешкиот производител, моделот Superb уште од својата прва генерација на своја страна го имаше адутот на добар сооднос…
Back to top button