ТЕСТОВИ

ТЕСТ Mazda MX-5: Кралица меѓу родстерите

ТЕСТ Mazda MX-5: Кралица меѓу родстерите

Многумина се прашуваат зошто ова е најпосакуваниот модел во својот сегмент, но кога ќе ја пробате новата МХ-5, многу работи…
Hyundai Tucson 2.0 CRDi AT 4WD: Нова мисија, блескава визија!

Hyundai Tucson 2.0 CRDi AT 4WD: Нова мисија, блескава визија!

Hyundai Motor има се поголеми амбиции кон европските пазари. Резултатите и бројките од нив велат дека „во мода се кросовери“,…
Peugeot 208 1.2 Active: Лавче со педигре

Peugeot 208 1.2 Active: Лавче со педигре

Три години по претставувањето, најдобро продаваниот модел на Peugeot мина одново низ рацете на дизајнерите и инжинерите, односно доби озвежување…
BMW 218d Active Tourer: Три во едно!

BMW 218d Active Tourer: Три во едно!

Новиот адут на BMW, Серија 2 Active Tourer е баварски пионер во три сегменти: прва моноволуменска изведба, прв модел со…
Opel Cascada 2.0 CDTi: Враќање на корените

Opel Cascada 2.0 CDTi: Враќање на корените

Opel својата моделска понуда ја надополни со отворен автомобил, кој ги мами погледите и предизвикува воздишки. Кабриолетите отсекогаш биле нешто…
Back to top button