Хамилтон и Роси си ги заменија улогите на патеката (Видео)

Најголемите ѕведи во Formula 1 и Moto GP шампионатите, Хамилтон и Роси, си ги заменија местата по првпат се најдоа на истата патека во исто време

Луис Хамилтон и Валентино Роси си ги заменија улогите на патеката Ricardo Tormo во Валенсија. Така, Formula 1 шампионот седна на годинешниот модел на Yamaha, додека популарниот „Доктор“ седна зад управувачот на шампионскиот болид на Mercedes од 2017. година.

За Британецот ова беше првпат да се најде на мотоцикл од кралската класа. Од друга страна, Роси во повеќе наврати во минатото го возел болидот на Ferrari, но сега за првпат доби шанса да се најде во Mercedes.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close