Викенд тарифа: Нова трка, нови возбудувања – Porsche, Audi RS и Alfa Quadrifoglio

Оваа интересна драг трка ни носи SUV пресметка во која ќе се најдат по еден модел на Porsche, Audi и Alfa Romeo

Во оваа трка на мегдан се најдоа Porsche Macan Turbo со 2,9-литарски турбо V6 мотор кој испорачува 440 КС и 580 Nm максимален вртежен момент. Истиот мотор го поседува и Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, само што во овој случај истиот испорачува 510 КС и 600 Nm максимален вртежен момент. На крајот, тука е Audi RS Q3 Sportback со 2,5-литарски петцилиндричен мотор кој носи околу 400 КС и 480 Nm вртежен момент.

Епилогот од трката погледнете го во видеото во прилог.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close