fbpx

Започнува Златно Тркало 2021 – објавена долгата листа

Второто издание од Националниот Избор на Најпосакуван Автомобил во Македонија ги започнува своите активности. Организаторите ја објавија листата на новитети од која импортерите ќе можат пријават учесници

По успешното прво издание, организаторите на изборот Златно Тркало, во соработка со импортерите на нови автомобили во Македонија, ја оформија листата на новитети за второто издание на Националниот Избор на Најпосакуван Автомобил. Тоа се возила кои пристигнаа или ќе пристигнат на македонскиот пазар непосредно пред почетокот на гласањето, од кои импортерите ќе можат да ги пријават своите адути-учесници. Од дадените пријави, ќе се оформи листа во петте категории, а сите Вие ќе можете да гласате за Вашите фаворити.

Новитет оваа година ќе биде категоријата Најпосакуван Премиум Автомобил, каде секако ќе се најдат кандидатите од премиум сегментот.

И оваа година организатор на настанот е Авто Плус, заедно со CarClub, CarsByVik и PRM.mk

Ова се потенцијалните кандидати
Audi Mercedes-Benz HAVAL
Q3 Sportback GLA H6
E Class
GLB
GLE/GLE Coupe
GLS
S Class
BMW MINI Mahindra
2 Series GC Cooper SE Kuv 100
4 Series
X6
Fiat  Renault Ford
Tipo Cross Clio Puma
Captur Kuga
Seat Hyundai Škoda 
Leon i10 Octavia
Venue
Jaguar Toyota  Volkswagen
F-Type Yaris Hybrid Golf
Jeep  Volvo Land Rover
Compass 4xe XC40 PHEV Defender
Discovery Sport
DFSK  Citroen Peugeot
Glory F5 C4 e-208
Seres 3 2008
Nissan Dacia Porsche
Juke Sandero Taycan
Logan
DR Auto Honda
Dr 6 Jazz

Наскоро по пријавата на кандидатите, ќе ја објавиме финалната листа на учесници кои ќе конкурираат за наградите Златно Тркало, а за секој кандидат ќе биде обезбедена вест, пост и/или видео со нашето мислење, како и сите останати организатори. Секако, на централниот сајт www.zlatnotrkalo.mk ќе ги поставиме на гласање финалистите, а Вие ќе треба да го дадете Вашиот глас во сите категории. Дел од оние што гласаат ќе ги поканиме и на финалното гала доделување на наградите кое ќе се одржи во текот на годината.

Следете не нас и официјалниот сајт www.zlatnotrkalo.mk  како и останатите организатори на настанот.

 

Поврзани вести

Back to top button