ИНТЕРЕСНО

Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ќе се обиде да купи најмалку еден производител на луксузни автомобили во иднина. Според информациите од агенцијата…
Само три производители ќе ги исполнат новите еколошки стандарди

Само три производители ќе ги исполнат новите еколошки стандарди

Повеќето големи автомобилски производители нема да успеат да ги задоволат, поставените од властите во ЕУ, нови стандарди на штетни емисии…
Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Моделот беше тестиран согласно новиот 2016 EuroNCAP тест-протокол. Новиот Koleos се издвои со резултат од 90% за заштита на возрасни,…
Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Во година во која легендарната марка ja одбележува својата 70-та годишнина, во комплексот на компанијата се собраа рекордни 18.000 луѓе.…
Високо признание за новиот Dacia Duster

Високо признание за новиот Dacia Duster

Во сериозна конкуренција, SUV моделот успеа да собере 28% од гласовите во традиционалниот конкурс Grand Prix Auto Plus RTL и…
Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Производството на електричниот модел треба да започне во 2019 година, а Mercedes планира целосно да го електрифицира моделот на брендот…
Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Но, сега, конечно направи профит и има нов сопственик, кинескиот гигант Geely, па повторно се обидува  во овој сегмент. Geely…
Кинески дизајн за Honda

Кинески дизајн за Honda

Со оглед на тоа што оваа единица е сосема нова во структурата на јапонскиот гигант, сеуште не може да се…
Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Првиот автомобил на новиот бренд ќе биде луксузен електричен кросовер со додатоци како Mercedes S класа. Првиот Road Rover ќе биде…
Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Со највисока вредност и натаму, како во последните неколку години, е Toyota – 50.291 милијарди долари, но брендот е единствениот…
Back to top button